Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 24.05.2018, 11:59

Меню сайту
Форма входу
Логін:
Пароль:
Категорії розділу
ШОДЕННИК [53]
ІСТОРІЯ ТЕХНІКУМУ [2]
Матеріали про історію технікуму, випускників, викладачів.
"ЛІКБЕЗ" [4]
Напоминание прописных истин из различных сфер человеческой деятельности с целью заполнения пробелов в образованиии и воспитании
НА ДОПОМОГУ СТУДЕНТУ [6]
Советы и методические рекомендации по улучшению качества знаний, умений и навыко
АБІТУРІЄНТУ [7]
Статьи для потенциальных абитуриентов и их родителей
Пошук


Каталог статей

Головна » Статті » ІСТОРІЯ ТЕХНІКУМУ

Наша історія
Наша історія

 
Вовчанський технікум Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка – один із найстаріших учбових закладів України. Десятки тисяч його випускників трудяться на благо свого народу: вирощують хліб, ремонтують трактори і комбайни, перевозять вантажі за кермом автомобілів. Рідний «технар», як з любов’ю називають його наші випускники, дав своїм студентам путівку в життя, допоміг розібратися в дуже складній атмосфері суспільно-політичного життя. Тому недарма знання, набуті у нашому навчальному закладі, випускникам допоміг у важкі часи перебудови створити і очолити власні сільськогосподарські підприємства та фермерські господарства.
  Вовчанський технікум механізації сільського господарства створено в 1927 році на базі професійно-технічної школи. На початку було організовано два відділення: механізації сільського господарства та сільськогосподарського будівництва. Але відділення будівельників проіснувало недовго.
  Матеріальна база новоствореного середнього навчального закладу була слабкою. На той час технікум мав один навчальний корпус з чотирма аудиторіями. У майстерні функціонували цехи для виробничого навчання: ковальський, токарний, столярний, силової установки і ливарний.
  Перші випускники пригадували, що в майстернях і аудиторіях у перші роки не було навіть мінімальної техніки і механізмів, наочних посібників для проведення занять.
  Перший випуск техніків-механіків відбувся в 1931 році. Молодих спеціалістів направляли для роботи до машинно-тракторних станцій і радгоспів Харківської області.
  Невдовзі, завдяки вжитим заходам, матеріальна база значно поліпшилася. Вже в 1935 році технікум мав достатню кількість сільськогосподарських механізмів, обладнання в цехах, щоб підвищити якість навчання майбутніх спеціалістів.
  З 1936 по 1941 рік при технікумі паралельно створюється школа механізації, яка готувала слюсарів, комбайнерів і шоферів для роботи в сільському господарстві.
  Всього за передвоєнні роки технікум підготував 600 техніків-механіків.
  З перших днів Великої Вітчизняної війни заняття в технікумі припинилися. Його навчальний корпус став пунктом по мобілізації військовозобов’язаних на фронт. В числі мобілізованих були і колишні випускники технікуму. Вони стали танкістами, ремонтниками пересувних армійських майстерень.
  Після вигнання з Вовчанська фашистських загарбників у 1943 році почалася відбудова навчальних корпусів і виробничих майстерень. У лютому того ж року приступила до занять група учнів у кількості 30 чоловік. А вже в 1945 році в технікумі навчалося чотири групи. 
  З 1952 року в технікумі відкривається заочне відділення по підготовці кадрів для села без відриву від виробництва. Перший випуск спеціалістів відділення здійснено у 1955 році. У 1954 – 1955 навчальному році в технікумі здобували спеціальну освіту на денному і заочному відділеннях 667 учнів.
  У 1965 році в технікумі відкривається нове відділення: механізаці і електрифікації тваринницької галузі. Відділення готувало техніків-електромеханіків тваринницької галузі та техніків-електромеханіків. В цей же час виділяється значна кількість коштів для придбання обладнання. Лабораторії нового відділення комплектуються механізмами і наочним приладдям для більш успішного закріплення теоретичних знань учнів.
  У 1972 році технікум спіткало лихо. В результаті пожежі повністю вийшов з ладу основний корпус. Навчальному закладу завдало великих матеріальних збитків. Під час пожежі врятувати вдалося не все.
  В цей період гостро постала проблема місця для проведення занять. У корпусі №2 учні навчалися у дві зміни. Доводилося орендувати приміщення в школах робітничої молоді імені Горького (зараз – приміщення ліцею №2), спортивні зали будинку культури і медичного училища.
  У тому ж 1972 році розпочалося будівництво нового корпусу. Активну участь у зведенні будови брали і учні технікуму, і викладачі. Завдяки цьому у вересні 1974 року студенти приступили до занять у новому навчальному корпусі.
  Будівництво тривало. Так, у 1979 році здано в експлуатацію громадсько-побутовий корпус. Одночасно завершено і обладнання спортивного майданчика. Значно розширено матеріально-технічну базу, парк технічних засобів. 
  У 1987 році здано в експлуатацію новий гуртожиток на 200 місць. В ньому створено нормальні умови для відпочинку студентів – є тринажерний і тенісні зали.
  Зараз до послуг студентів хороша бібліотека, де можна знайти літературу з усіх дисциплін, а також останні відомості зі спеціальностей, що регулярно надходять з республіканського науково-методичного центру. Комп’ютери підключені до мережі Internet.
  У важкі часи перебудови адміністрація технікуму та викладачі змогли зберегти матеріально-технічну базу навчального закладу, поповнити машинно-тракторний парк, хоча і було закрито відділення механізації та електрифікації тваринницької галузі. Але у 2001 році було відкрито нове відділення бухгалтерського обліку. У 2004 році здійснено перший випуск, який мав 50 студентів – висококваліфікованих спеціалістів з даної спеціальності. Додатково випускники отримують робочу професію – оператор комп’ютерного набору, що було і є актуальним у нових умовах господарювання. 
  Зараз технікум має статус національного навчального закладу, що дає право на підготовку фахівців підтверджено відповідною ліцензією.
  У технікумі приділяється багато уваги фізичному та моральному вихованню студентів. В навчальному закладі діє багато спортивних секцій, проводяться тематичні дискотеки, вечори відпочинку. 
  Процес навчання побудовано таким чином, що у майбутніх фахівців поступово формується звичка до самоосвіти. Цьому сприяє вивчення основ менеджменту, маркетингу, особливостей роботи у фермерських господарствах.
  Наші студенти мають змогу поглиблено вивчати потрібні у сучасному житті дисципліни: інформатику, комп’ютеризацію, економіку, іноземну мову тощо. Бажаючі можуть займатися у гуртках технічної творчості та науково-дослідницькою роботою. 
  У навчальному процесі широко застосовуються інформаційні технології з використанням сучасних комп’ютерних технологій та мультимедійних засобів.
  При технікумі працює Лабораторія Спортивних Автомобілів, в якій усі бажаючі можуть удосконалити майстерність водіння автомобілів. ЛСА обладнана сучасним устаткуванням та має 2 спортивних автомобіля класу «БАГІ», 2 карта та пересувну лабораторію на базі автомобіля ІЖ-2715.
  Обладнання учбових лабораторій та кабінетів повністю відповідає сучасним вимогам. Студенти вивчають сільськогосподарську техніку на діючих машинах, оволодівають передовими методами ремонту і діагностики. Багато практичних занять проводиться з метою придбання студентами навичок у роботі з газо-електрозварювальним обладнанням, токарними та слюсарними верстатами, ковальським пристосуванням.
  Випускники технікуму мають можливість вступу до Харківського національного технічного університету сільського господарства одразу на третій курс.
  Шановні абітурієнти! Для Вас відкриваються прекрасні можливості! Вступивши до нашого технікуму, ви обираєте спеціальності, які завжди матимуть цінність – працювати у сільському господарстві – це завжди честь! Будьте достойні обраної спеціальності, адже Україна - це аграрна держава, яка має свою історію – свою історію, хоч і тернисту, має і наш навчальний заклад. Ми маємо історію, а значить маємо і майбутнє!
  Оберіть своє майбутнє!
  Запрошуємо до вступу до нашого технікуму! 
  Зробіть правильний вибір!  
Категорія: ІСТОРІЯ ТЕХНІКУМУ | Додав: vthntusg (02.04.2009)
Переглядів: 784 | Теги: ВТХНТУСХ, Волчанский техникум, Волчанск, Вовчанський технікум, ВТХНТУСГ | Рейтинг: 5.0/7 |
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всего ответов: 716
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2018
Сайт управляється системою uCoz